GRAFFİTİ

Sensin O - Çıktı

17.09.2008 14:52Türkçe rapin kız sesi Ayben, uzun zamandır beklenen ilk albümü "Sensin O" ile 15 Mayıs'ta karşımıza çıktı. "Sensin O" albümü Ceza, Fuchs, Killa Hakan, Ursula Rucker, Fuat, Emrah Karaca, Mercan Dede, Tarkan Gözübüyük ve Fairuz Derinbulut gibi ünlü isimleri biraraya getiriyor.

Profesyonel müzik kariyerine 1998 yılında Ceza ve Fuchs tarafından kurulan Nefret"in Meclis-i Ala albümünde "Yüzyüze" isimli parçayı seslendirerek başlayan Ayben; Sertab Erener, Ceza, Nefret, Burhan Öcal, Aylin Aslım, Fuat,Killa Hakan, Dj Funky C, Rza(from wu tang usa), Nil Karaibrahimgil, Fairuz Derin Bulut gibi farklı müzik türlerini icra eden sanatçılarla yaptığı çalışmalarla önemli bir kitle edindi.

Ayben yurt içinde ve yurt dışındaki Rock'n Coke, H2000, Creamfield Fest(The Prodigy'nin alt grup), Kadıköy Kreuzberg Jam 1-2 (Berlin), Die Bewegung (Essen,Hamburg), MTV Türkiye Lansman Party gibi pek çok festival ve etkinlikte konserler verdi. Ayrıca Fatih Akın ın ödüllü filmi Crossing the Bridge'de yer aldı.

Ayben'in merakla beklenen ilk solo albümü "Sensin O" 1 senelik bir çalışmanın meyvesi. Ceza, Fuchs ve daha nice Türk rapinin önemli ismi Ayben'e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten, rock'a, arabesk'e uzanan farklı müzik türleri karşımıza çıkıyor. Bir parçada rock müziğin önemli prodüktörü Tarkan Gözübüyük imzası varken diğerinde Cem Karaca'nın unutulmaz parçası "Raptiye Rap Rap" ta sanatçının oğlu Emrah Karaca'ya rastlamak mümkün.

Albümün prodüktörlüğünü Fairuz Derin Bulut'un gitaristi Demir Kerem Atay üstlendi. "Sensin O" dinleyenleri Ayben'in iç dünyasına götürüyor. Dinleyici birbiriyle tezat içindeki iki farklı Ayben'in kapışmasına tanık oluyor. Bunun en güzel ürünü "Benim O" da albümü en iyi özetleyen parça, aynı zamanda klip parçası.

Ayben'in fotoğraflarında Candaş Arın'ın imzası var. Klibi ise Ceza'nın kliplerinden de tanıdığımız Atıf Ülkü çekti.


1. Benim O
2. Ruhun Gemisi featuring Ceza
3. Rap Rap featuring Emrah Karaca
4. Varsa Gelsin
5. Çıkmaz Sokak featuring Fuat Ergin
6. Bende Kalmadı Kal
7. Red Kit
8. Rüzgar Olmak
9. Bu Böyle Olmaz featuring Fuchs
10. Kısmet
11. Dişi Köpek
12. Kork Bizden featuring Ceza & Killa Hakan
13. Will We Ever Learn featuring Ursula Rucker
14. Vakit Yok
15. Tek Bileğiz featuring Esin İris, M3l3s & Rapizm Çağla
16. Aşk Olsun
17. Gözlerim Ağlar
18. Ölüm Sessizliği featuring Esin İris
19. Adı Üsküdarlı

Foruma yorum yapmak için tıklayınız.

https://www.ayben.net 

Sitede ara

İletişim